Teknoloji ve Baskı

Baskı Teknolojimiz

 

Gıda yazıcılarımız gıda üzerine baskı yapmak için son derece gelişmiş makinelerdir. Bu gelişmiş baskı teknolojisi sayesinde gıda renkleriyle motifler, fotoğraflar ve logolar yüksek kalitede, badem ezmesi ve fondan üzerine basılmaktadır. Pastalarımız,  sonrasında elde edilen baskılı marzipan veya şeker hamuru ile kaplanır. Bu baskı teknolojisi’nin en önemli özelliği, görüntüyü özellikle net, kaliteli ve keskin bir şekilde badem ezmesi ve fondan üzerine doğrudan basabilmesidir. Gıda yazıcılarının çok büyük boyutlarda pastalar için baskı yapabilmesi de alışılmadık bir durumdur, ama biz 1 metreden daha fazla uzunlukta bile baskı yapabilmekteyiz.

 

Gıda Baskısı Renklendirme

 

Baskı için kullandığımız renk pigmentleri, tat veya gıda özelliklerinden ödün vermek zorunda kalmadan optimum baskı çözümü ve renk elde etmeyi sağlamak için özel olarak seçilmiştir. 

Nuga.com.tr’nin kullanmış olduğu renkler,(Edible Ink) AB'nin gıda boyası için belirlemiş olduğu katı kurallara uygundur ve tabidir. Dolayısı ile pastanızın üzerinde kaplama olan, baskılı badem hamuru veya fondanı da rahatlıkla yiyebilirsiniz.

 

 

Tasarımcılarımız

Motiflerimiz kendi grafik atölyemizde oluşturulmuştur ve müşteri gereksinimlerini karşılamak için sürekli olarak genişletilmektedir. Ayrıca, tasarımcımız Engin Çebin Metalürji Mühendisi olan ve hobi olarak tasarım ve çizimler yapan bir sanatçıdır. Kendi eserlerini pasta tasarımlarımızda sergilemesi için ikna etmemiz kolay olmadı. Engin Çebin, çizdiği hayvan figürleriyle tanınan çevresinde ünlü Türk karikatüristlerinden biridir. Bu yeteneğini pastalarımız için motif olarak özel tasarımlar yapmasını sağlamış olmak bizim için bir onurdur.

 

 

Enes Talha Küçükgüzel

"Safranbolulu ve doğuştan yetenekli" pasta tasarımcımız Enes Talha Güçükgüzel kendini şöyle tanımlıyor. Aslında tasarım alanında bir eğitim almadığını ancak küçük yaşlardan beri sürekli yazıp çizen bir mizacının olduğunu, pastalar için tasarım yapmaya da kendi firmasında, zevk aldığı tasarım çalışmalarını üslenmenin sevdiği bir işi yapmak açısından büyük bir şans olduğunu ifade ediyor .  Baskılı tasarım pasta üretimine başlama kararı aldığından bugüne eserlerini pasta severlerin beğenisine sunuyor.

Fotoğraf

Lütfen resiminizi, logonuzu ya da görselinizi bize jpg veya png dosyası olarak gönderin. Mümkünse, resminizi her zaman en yüksek çözünürlükte yükleyin. En az 300 dpi çözünürlükle optimum sonuç elde edilir. Küçük görüntüleri de büyütebiliriz, ancak bu, baskının kalitesini düşürür. Fotoğraf veya görüntü oranlarına dikkat edin,
Dikdörtgen pastalar için dikdörtgen fotoğraflar yüklemek daha güzel sonuç verecektir.
Yuvarlak şekilli pastalar için ise daha geniş açılı fotoğraflar uygun olacaktır.

 

 

 

Mesaj Kartı

Kişisel mesajınız biraz daha uzunsa, pastayla bir tebrik kartı da gönderebilirsiniz. 

Siparişinizi tamamladıktan sonra mesaj kartı için 15 dakika içinde yazabileceğiniz mesaj kartı görüntülenecektir.

Pastanızla birlikte siparişinize ekleyebilirsiniz. 300 karaktere kadar mesajınızı sevdiklerinize tebrik kartında  yazarak duygularınızı ifade edebilirsiniz!

Ayrıca Tebrik Kartınızda olmasını istediğiniz bir resim, görseli ‘dosya yükle’ butonunu kullanarak bize ulaştırabilirsiniz. Böylece kartınızın sol tarafında seçtiğiniz görsel, sağ tarafında mesajınızı yazarak 3 renk seçeneğiyle sunduğumuz tebrik kartınızı oluşturabilirsiniz.

 

Pasta Üzeri Yazısı

Motifli Pastalarımız ve pasta kaplamanız üzerinde, resime kişisel bir mesaj eklemek için görseliniz üzerine yazıp resminizi yüklerseniz bize ulaşan haliyle resim ve yazınız birlikte olan tasarımınızı kullanırız. Sipariş sırasında gördüğünüz ‘pasta üstü yazısı’ sekmesinden mesaj yada yazınızı belirtirseniz, pastanızın resmi üzerine uygun şekilde yazınızı konumlandırırız. En iyi grafik uygulamasını sağlamak için, pastanız üzerine maksimum 35 karakter kullanmalısınız. Eğer pastanızın üzerine baskı yapmamız için uzun bir yazı metni  uygulamamızı isterseniz o halde metni resim olarak hazırlayıp bize gönderebilir ya da yazıyı not olarak bize iletirseniz o durumda biz, pastanızı duygularınızı anlattığınız bir tema olarak tasarlarız. 

Resimlerinizi kendi bilgisayarınızda düzenlemek isterseniz  pastalarımızdaki kısa mesajı, ya da uzun bir yazı metnini resim olarak basmamızı isterseniz kendi pasta görselinizi tasarlayabilirsiniz.

Önemli: Yukarıdaki giriş seçenekleri kullanılarak eklenmemiş metin mesajlarının okunabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edemeyiz. Bize metin eklenmiş bir fotoğraf gönderirseniz, grafik olarak değiştiremeyiz.