Blog

Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Aleyna Küçükgüzel Jul 30, 2022

Çikolatalı pasta

Damak Çatlatan Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Pasta dediğimizde ilk akla gelen pasta çeşidi olan çikolatalı pasta herkesin gönlünde bir taht kurmuştur. Hem tek başına hem de çeşitli lezzetlerle bir araya geldiğinde çok lezzetli olan çikolatalı pastaları yiyenler bir tabak daha yememek için kendini zor tutar. İşte bu yazımızda çikolatalı pasta çeşitleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

En Çok Tercih Edilen Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Meyveli Çikolatalı Yaş Pastalar

Çilek çikolatalı pasta

Taze meyvelerle çikolatanın birbiriyle olan lezzet uyumu yadsınamaz bir gerçek.  Çikolatalı pastalara fresh ve hafif bir tat katan meyveler, en çok tercih edilen çikolatalı pastalar arasında yerini alıyor. Her farklı meyve çeşidiyle farklı lezzetlere ve enfes tatlara bürünen çikolatalı meyveli pasta çeşitlerimiz şu şekilde: Frambuaz çikolatalı pasta, karışık meyveli pasta, çilekli pasta, muzlu pasta, negro çilekli pasta.

Fıstıklı Çikolatalı Pastalar

Fıstık çikolatalı pasta

Pasta severlerin büyük bir kısmının özel olarak pastasında bulunmasını istediği bir lezzet olan fıstıklar, en çok çikolatalı pastalara yakışıyor. İlk olarak 1933 yılında üretilen fıstıklı çikolata, eskilerden günümüze kadar en çok sevilen çikolata çeşitlerinden biri olmayı başarmış. Böylelikle çikolatalı pastaların da aranan yüzü haline gelmiş fıstıklar. İşte iştah kabartan fıstıklı çikolatalı pasta çeşitlerimiz: Fıstık çikolatalı pasta, dore frambuaz fıstık çikolatalı pasta

Parça Çikolatalı Pasta

Ganaj pasta

Adeta bir çikolata şöleni olan parça çikolatalı pasta ile çikolata krizlerine son! Parmaklarınızı yiyeceğiniz bir lezzet olan çikolatalı pasta lezzeti bu pastayla beraber ikiye katlanıyor. Sütlü çikolataya bayılanlardansanız bu pastaya bir şans verin derim.

Profiterollü Yaş Pasta

Tatlı seçiminde profiterolden vazgeçemeyenlerin vazgeçilmez lezzeti profiterollü pasta yediden yetmişe herkes tarafından sevilen ve tercih edilen bir pastadır. Kakaolu krema ile birleşen ağızda dağılan nefis profiterol topları ve profiterol sosu kesinlikle mükemmel bir üçlü. Görüntüsü bile ağızları sulandırmaya yetiyor.

Krokan Çikolatalı Pasta

Çıtır çıtır bir lezzet olan krokan, hepimizin bildiği çok lezzetli bir atıştırmalıktır. Su, şeker, kuruyemiş ve çeşitli meyvelere bal eklenerek yapılan krokan, çikolatalı pastalara hem görünüşü hem de lezzeti açısından çok yakışıyor. Nuga’ya has bir lezzet olan özel yapılmış krokan ile beraber sütlü çikolatanın benzersiz lezzetine doyamayacağınız krokan çikolatalı pasta sevilen ve tercih edilen bir diğer çikolatalı pasta çeşidimizdir.

Çikolatalı Pasta

Kestaneli Çikolatalı Pasta

Daha farklı bir çikolatalı pasta tercihi yapmak isteyenlere önerimiz kestane çikolatalı pasta. Taze olan kakaolu pandispanya kekine kakaolu krema, çikolata sos, sütlü çikolata ve kestane eşlik ediyor. Kendine özgü tadıyla özellikle kış aylarının gözde yiyeceği olan kestane, kestane çikolatalı pasta lezzetiyle dört mevsim sizlerle.
Çikolatalı pasta çeşitlerimizi sizlerle paylaştık. Her biri ayrı ayrı lezzetli olan, her ısırıkta hem ağızları hem de gönülleri tatlandıran çikolatalı pastalarımızdan deneyecek olanlara afiyet olsun :)
Benzer yazılar
Tasarım pasta

Evde Pasta Süsleme Fikirleri

Devamı
Nuga düğün pastası

Düğün Pastası Nasıl Seçilir

Devamı
Çikolata çeşitleri | Nuga

Çikolatanın Faydaları

Devamı