Blog

Düğün Pastası Nasıl Seçilir

Aleyna Küçükgüzel Jul 22, 2022

Nuga düğün pastası

Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Düğün töreninde yer alan gelin ile damadın pasta kesmesi geçmişten günümüze uzanan hoş bir gelenektir. Pasta gelin ve damadın önüne müzik eşliğinde getirilirken, tüm gözler pastanın üzerinde olur. Gelin ve damat bu en mutlu günlerinde güzel ve hoş görünümlü bir düğün pastası elbette isteyecektir.
Peki düğün pastası nasıl seçilir? Düğün pastası seçerken hangi kriterlere önem verilmeli? Biraz bunlardan bahsedelim;

Düğün nişan pastası

Düğün Pastası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pasta konusunda kararsızsanız eğer, son dönemin düğün pastası trendlerine göz atarak kafanızda belli başlı pasta modelleri şekillendirebilirsiniz.
Diğer bir önemli kriter ise düğün pastanızı, düğünü yapacağınız mekana ve düğününüzün konseptinize karar verdikten sonra seçmeniz. Böylelikle hem düğününüzün atmosferine, mekanın renklerine ve süslemelerine uyumlu bir düğün pastası seçebilirsiniz. Pasta ise düğününüzle bütünleşerek harmoni oluşturur. Düğünü yapacağınız mevsimin renklerine uygun olan pasta süslemelerine de yer verebilirsiniz. Kaç katlı bir pasta istediğiniz de önemli olan bir diğer husus. Buna da düğün yapacağınız mekanın büyüklüğüne ya da kendi zevkinize göre karar verebilirsiniz. Daha küçük bir yerde düğün yapmayı planlıyorsanız iki veya üç katlı trend pasta modellerinden tercih edebilirsiniz. Çok katlı olan pastalarda genellikle pasta kesme töreni esnasında devrilme ve çökme tehlikesinden dolayı maket pasta kullanılmaktadır.
Düğün pastası seçerken nelere dikkat etmeliyiz? diye soranlar için açıklamaya çalıştığımız konunun detaylarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Düğün Pastası Alacağınız Yerin Önemi

Düğün pastanızı yaptıracağınız firmayı seçerken dikkatli olmalısınız. İşinin ehli olan pastacıları tercih etmek kesinlikle bir avantaj olacaktır. Öncesinde bir görüşme ayarlayarak düğününüzde nasıl bir pasta istediğinize dair istişare yapmanızda fayda var. İşini bilen insanlar size daha iyi fikir ve öneriler sunabilir.
Görüşme yaptığınız firmaların önceden yapmış olduğu düğün pastalarını incelemeniz sizin gittiğiniz firmaya daha çok güvenmenizi sağlar. Diğer önemli husus ise tabii ki pastanın lezzeti! Mümkünse pastanın tadına bakabilmek için pasta tadımı yapmayı da talep edin.

Son Dönemin Trend Düğün Pastaları

Naked düğün pastası

Popüler ve göz alıcı son pasta trendlerinden haberdar olmanız için değişik modellerdeki düğün pastası çeşitlerini sizler için listeledik. Düğün konseptinize ve kendi zevkinize göre olan pasta çeşidini seçmek de size kalmış.
2022 yılında düğün pastası model yelpazesi iyice genişlemiş durumda. Geleneksel beyaz renkteki pastalar her zaman muhteşem görünür fakat son dönem trendlerinde çok daha renkli ve farklı tarzlarda olan pastalar öne çıkıyor.

Kabartma Detaylı Düğün Pastası

Heykel alanında çokça kullanılan kabartma tekniği artık bir sanata dönüşen pastalarda da kendini göstermeye başladı. Krema ile yapılan çıkıntılı süsler daha şık görünen bir pasta isteyenler için uygun bir seçenek olacaktır. Kabartmalar ve pasta süslerinin renkleri ton sür ton tercih edilerek göze daha çok hitap eden bir hale getirilebilir.

Çiçekli Düğün Pastası

Son birkaç senedir hem nişan törenlerinde hem de düğünlerde tercih edilen çiçekli düğün pastaları özellikle bahçe ve kır konseptli düğünlere çok güzel uyum sağlıyor. İstediğiniz her renk ve çeşitte çiçekler pastada süsleme olarak kullanılabiliyor. Kır düğününde değişik renkteki çiçeklerle donatılmış bir pasta herkesin gözlerini şenlendirecektir. Bu tür pastalarda kurutulmuş ve yenilebilir çiçekler kullanılmaktadır.
Pastanızın rengini de beyaz yerine renkli tercih edebilirsiniz. Renkli düğün pastaları bu yılın trendi!

Düğün pasta modelleri | Nuga

Siyah Düğün Pastası

Siyah renkten vazgeçemeyen çiftler için hazırlanan siyah düğün pastaları son dönem trendleri arasında yer alıyor.  Pasta üzerindeki desenler bazı renkler patlatılarak yapılmakta veya da metalik renkler tercih edilmekte.  Ne de olsa siyah renk her ortama ve renge uyum sağladığından ötürü dilediğiniz renkleri pastanızda tercih edebilirsiniz. Siyah pasta kesinlikle marjinal bir tercih olacaktır!

Mermer Desenli Düğün Pastası

Farklı renkteki mermer desenleriyle yapılan pastalar çok modern gözüküyor. Çiçek ve bitkiler ile de süslenince çok şık bir görüntü ortaya çıkıyor.  Düğün pastalarına koyulan alyans şeklindeki süslemeler ve çiftlerin baş harflerinin de eklenmesiyle pasta daha anlamlı hale gelebilir.

Desenli pastalar

Narenciye Süslemeli Düğün Pastası

Dış alanlarda yapılan düğün törenleri için tercih edilebilecek trend bir düğün pastası modeli, bakınca insanın içini açan narenciye süslemeli düğün pastası. İki ya da üç katlı pastalarda kullanmak daha iyi bir seçim olacaktır. 

Tekrarlayan Desenli Düğün Pastası

Sevdiğiniz bir deseni düğün pastanızla birleştirmek güzel bir fikir olacaktır. Gelinliğinizde bulunan desenleri pastanıza aktarabilirsiniz. Dantel desenli veya da desenli işlemeleri bulunan bir gelinlik tercih ediyorsanız bu desenleri pastanıza da yansıtmak çok orijinal bir fikir olacaktır.
En mutlu gününüzde tercih edeceğiniz pastanın lezzeti ve kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız Nuga kalitesi her zaman sizinle. Bilgi almak için web sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Benzer yazılar
Çikolatalı pasta

Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Devamı
Tasarım pasta

Evde Pasta Süsleme Fikirleri

Devamı
Çikolata çeşitleri | Nuga

Çikolatanın Faydaları

Devamı